Симнете ја нашата Андроид апликација

Ударни Вести

Тоа е најголемиот убиец: Најголемото прикривање во историјата на човештвото

Од воведувањето на вакцините против коронавирусот, во САД се регистрирани 410.000 необјаснети смртни случаи. „Ако овие луѓе не умреле од вакцината, тогаш од што умреле?“, праша технолошкиот претприемач и филантроп Стив Кирш претходно овој месец на панел организиран од американскиот сенатор Даг Мастриано. „Никој не...

Читај повеќе

Компанијата Фајзер пробала да го подмити д-р Пол Александар

За 1 милион и 50.000 долари месечно требаше да престане јавно да ги критикува „вакцините“ на фармацевтската компанија Д-р Пол Александар, канадски здравствен истражувач, беше службеник на американското Министерство за здравство и човечки услуги под администрацијата на Трамп. Минатиот понеделник тој објави напис на неговата...

Читај повеќе

Криевме дека групниот имунитет е невозможен

Кампањите за вакцинација против корона доведоа до многу пријавени несакани ефекти, повеќе од другите лекови, рече Жан-Мишел Доње, експерт за безбедност на вакцините во Европската агенција за лекови (ЕМА), во интервју за списанието Дорбрак. За секој извештај, безбедно е да се претпостави дека има најмалку...

Читај повеќе

САД - Укинување на слободата на говор и легализација на цензурата

Како земјата на неограничените можности се претвора во технократски диктаторски фашизам Војната е мир, слободата е ропство, а незнаењето е сила во новото нормлано „1984“ на Орвел Двајца американски сенатори оваа недела воведоа предлог-закон со кој може да се криминализираат правата од Првиот амандман, додека...

Читај повеќе

Расизам, дискриминација и цензура во живо на ТВ

Вознемиреност на австралиската телевизија. Во четвртокот вечерта, човек од публиката во емисијата Прашање и Одговори го критикуваше известувањето за Украина. Водителот Стен Грант потоа му нареди на човекот, кој се нарекува Саша Гилис-Лекакис, да го напушти студиото. „Има многу Руси овде и ширум светот кои...

Читај повеќе

Големата порота - 19 февруари, 18 часот: Инјекции и психолошка војна

Откако ќе биде детално презентирана геополитичката и историската позадина, како и улогата на ПЦР-тестот, експертите на четвртата седница на Народниот суд за јавно мислење ќе се осврнат на уште една централна тема за кризата со Корона: т.н. Ковид19. Отворајќи ја третата сесија, која се фокусираше...

Читај повеќе

Проект Веритас открива - Планирана вакцинација на годишно ниво

Извршниот службеник на ФДА, Кристофер Кол: „Ќе треба да добивате годишна вакцинација . Мислам дека сè уште не е официјално објавено бидејќи сè уште не сакаат да ги вознемират сите“. Кол за претседателот Џо Бајден: „Бајден сака да вакцинира што повеќе луѓе“. Кол за плановите...

Читај повеќе
Страница 1 од 29 1 2 29

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА