Симнете ја нашата Андроид апликација

Починати по вакцинација

Генетскиот експермиент наречен вакцина не е сигурен!: Времето покажа дека вакцината против К-19 убива

Белгискиот велосипедист Седрик Бекеланд (28) од Розелар почина од срцев удар за време на тренинг кампот на шпанскиот остров Мајорка. Страдајќи од проблеми со срцето, тој предупредил возач со кој делел соба, а потоа колабирал. Враќањето на Бекеланд повторно во живот било безуспешно. Велосипедскиот свет...

Читај повеќе

Двајца тинејџери пронајдени мртви во кревет по втората доза на Фајзер

Во Соединетите Држави, двајца тинејџери починале по инјекцијата против Ковид, се вели во написот објавен во списанието Archives of Pathology & Laboratory Medicine. Тие беа пронајдени мртви во кревет три, односно четири дена по нивното второ инјектирање  со Фајзер. Момчињата биле прогласени за мртви дома...

Читај повеќе

11-годишно дете почина 3 недели по вакцината на Фајзер

Здраво 11-годишно момче од Бразил почина само три недели по неговата прва доза од вакцината на Фајзер Луиз Гилхерме, жител на Јуиз де Фора, ја примил вакцината на 21 јануари и набргу потоа почнал да чувствува отежнато дишење. 18 дена по неговата прва вакцинација, на...

Читај повеќе

Чиле: Очајниот татко предупредува да не се вакцинираат деца по смртта на неговата 10-годишната ќерка

Со ужасни зборови, Данило Бараза од Чиле ја објави смртта на својата ќерка на Твитер: „Мојата ќерка, на 10 години, беше здрава и беше вакцинирана. Првата доза беше ужасна, втората доза уште полоша, примена во болница како итен пациент на 20-ти декември, пренесена на 25-ти...

Читај повеќе

Сербегет Синг: Поранешен професионален фудбалер почина 5 дена по добивањето на засилувачката инјекција против Ковид-19

Поранешниот малезиски фудбалер Сербегет Синг, попознат како Шеби Синг, ненадејно почина од срцев удар додека беше на велосипед во средата, 12-ти јануари Шеби, кој работеше во последниве години како фудбалски стручњак,ја примил неговата засилувачка вакцина против Ковид-19 само пет дена порано на 7-ми јануари. Поранешниот...

Читај повеќе

Кансуда Вичаисуек: 25-годишен лекар почина 1 месец откако прими засилувачка вакцина на Фајзер, таткото бара одговори

Здрава 25-годишен лекар во Тајланд почина еден месец откако прими засилувачка вакцина на Фајзер Кансуда Вичаисуек, за нејзините пријатели и семејството позната и како „Др. По“, ја прими засилувачката вакцина на 7 декември и тешко се разболе десет дена подоцна. д-р По, популарна 25-годишна докторка...

Читај повеќе

Згасна уште еден млад живот - 13 годишно девојче почина по вакцината на Фајзер

Покрената е истрага за смртта на 13-годишната Ванеса Мартинс Фигуеиредо од Арарангуа, Бразил, која почина веднаш по нејзината прва доза вакцина против Ковид-19 на Фајзер, објави бразилската новинска агенција Ревиста Оесте Ванеса ја прими првата вакцинација на 9-ти ноември, а пет дена подоцна се зарази...

Читај повеќе
Страница 1 од 8 1 2 8

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА