Симнете ја нашата Андроид апликација

Изјави

Бионтех предупредува на можни несакани ефекти: Бионтех не може да ја докаже ефикасноста и безбедноста на своите вакцини

Сите вакцини против корона досега имаа само условно одобрение во ЕУ. Фармацевтската компанија Бионтех сега и призна на американската Комисија за хартиена вредност на берзата дека ефективноста на нејзината вакцина против корона можеби не е доволна за трајно одобрување: „Можеби нема да можеме да покажеме...

Читај повеќе

Зошто може да избие нуклеарна војна

Воената доктрина на Русија повикува на нуклеарен напад врз западни воени цели доколку е загрозена нејзината национална безбедност. Експертот за нуклеарно оружје Николај Н. Соков предупредува дека НАТО и САД со своите постапки ја загрозуваат и Германија. Војната во Украина носи опасност од ескалација, до...

Читај повеќе

Доктор за К-19 вакцинацијата: „Ова е масовно убиство со умисла!“

Вакцините против корона предизвикуваат смртност, хронични болести како рак и автоимуни болести, голем број спонтани абортуси и неплодност, изјави доктор Владимир Зеленко во интервју за Марија Зи. „Значи, тоа е многу моќна алатка за контрола на населението. Лекарот мислеше на презентација во PowerPoint прикажана на...

Читај повеќе

Отворено писмо до невакцинираните

Прво објавено од Global Research (Глоблано истражување) на 7 август 2021 година Истражувачот на ОЦЛА Др. Денис Ранкур и неколку колеги канадски научници напишаа отворено писмо за поддршка на оние кои се одлучија против Ковид-19 вакцината. Групата ја нагласува доброволната природа на овој медицински третман...

Читај повеќе

Кардиолог шокиран од декласифицираните документи на Фајзер

Објавени се нови документи за вакцината против корона на Фајзер. Ова дојде откако лекари, професори и новинари поднесоа барање на суд. Судија во американската сојузна држава Тексас и нареди на ФДА да ги открие документите што Фајзер ги доставил за време на процесот на одобрување....

Читај повеќе

Поранешен европратеник - ЕУ ја дестабилизираше Украина

Коментар на Пол А. Нутал Пред осум години, демократски избран претседател беше соборен од функцијата од демонстранти кои вееја знамиња на Европската унија. Во 2014 година тврдев дека притисокот на ЕУ кон исток беше провокативен и глупав. Историјата ми докажа дека сум во право. Виктор...

Читај повеќе

Бил Гејтс ги пофали напорите на Австралија за борба против пандемијата

И покрај тешките затворања, строгите здравствени уредби и барањата за вакцинација, основачот на Мајкрософт го пофали авторитарниот пристап на Австралија за справување со пандемијата Ако секоја земја постапи како Австралија, тогаш немаше да се нарече пандемија, рече основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс. Говорејќи на 58-та...

Читај повеќе
Страница 1 од 24 1 2 24

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА