Симнете ја нашата Андроид апликација

Глобални Вести

Путин: САД има лаборатории за биооружје за коронавирус во Украина

„Тие сега се обидуваат да ги покријат трагите на овие тајни програми. Рускиот претседател Владимир Путин тврди дека САД имаат мрежа на тајни лаборатории за биовојување во Украина посветени на производство на антипатоген и антикоронавирусно оружје. Путин ја даде изјавата на новинарите. „Тие сега се...

Читај повеќе

Ево Моралес започнува глобална кампања за „елиминација“ на НАTO

Јужноамериканскиот лидер повика на голема меѓународна мобилизација против НАТО и САД Поранешниот претседател на Плуринационална држава Боливија, Ево Моралес Ајма, најави меѓународна кампања за разбивање на Организацијата на Северноатлантскиот договор (НАТО), за која вели дека претставува закана за целата планета. Во интервју за Спутник, Моралес...

Читај повеќе

Во живо на француска телевизија, Украинка го кажа неочекуваното

Минатиот четврток, една Украинка по име Викторија, која живее во Франција веќе 25 години, беше гостин на програмата Brunet & Cie на францускиот канал LCI за да ги информира гледачите за ситуацијата во Украина. Модераторите веројатно очекуваа жената да пушти тирада против Путин, но работите...

Читај повеќе

Пол Крег Робертс - Се очекува поширока војна

Од Пол Крег Робертс: Тој е американски економист и публицист. Тој беше помошник секретар на Министерството за финансии за време на администрацијата на Реган и е познат како ко-основач на програмата за економска политика на администрацијата на Реган Она што започна како многу успешна руска...

Читај повеќе

Исланд од вчера ги укина сите ограничувања за коронавирусот

Со Исланд, последната скандинавска земја сега го објави својот „Ден на слободата“. Сите ограничувања за корона кои се на сила на островската држава се укинаја вчера.. Ова го соопшти Владата во средата. Рејкјавик. По голем број други северноевропски земји, Исланд исто така ги укинува сите...

Читај повеќе

Путин упати директен апел до вооружените сили на Украина

Рускиот претседател имаше порака до вооружените сили на Украина кога најави „специјална воена операција“ во Донбас – Тој им предложи: ▪️Вашите татковци, дедовци и прадедовци не се бореа да го одбранат нашиот заеднички дом за да можат денешните неонацисти да ја преземат власта“. ▪️Се заколнавте...

Читај повеќе

Русија ја зајакнува сигурноста на границите

Почнуваат најавените големи маневри во Црното Море Повеќе од 30 руски воени бродови и бродови на руската морнарица штотуку се симнуваат од пристаништето Севастопол на рускиот полуостров Крим. Меѓу нив има 3 крстосувачи, 4 фрегати и неколку корвети (опремени со крстосувачки ракети „Калибар“) како и...

Читај повеќе
Страница 1 од 25 1 2 25

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА