Симнете ја нашата Андроид апликација

Блиц Вести

Вакцината против мали сипаници го предизвикала СИДА вирусот

Историјата се повторува На 11 мај 1987 година, лондонскиот Тајмс објави експлозивен напис со наслов „Вакцината против мали сипаници го предизвикала СИДА вирусот“. Се претпоставува дека СЗО (Светската здравствена организација) спонзорирана програма за вакцина против сипаници е одговорна за ширењето на СИДА-та во Африка. Скоро...

Читај повеќе

Норвешка ја укина последната Ковид мерка - Условот за носење маска

По силното олеснување пред речиси две недели, повеќето други ограничувања во скандинавската земја сега веќе не се применуваат, вклучително и обврската за носење маска и правилото за растојание од еден метар. „Растојанието меѓу нас повеќе не е потребно“, рече премиерот Јонас Гар Шторе во саботата...

Читај повеќе

Трудо се сокри од лицето на својот народ

Силата потекнува од рацете на еден народ Ова е најразорниот политички момент во канадската историја, а Трудо ќе биде запаметен како кукавица без кичма на погрешната страна на историјата, бегајќи од своите гласачи во својот подрум.

Читај повеќе

Србија реагираше на депортацијата на Ѓоковиќ

Србија откажа голема зделка со австралиската компанија Рио Тинто откако го депортира Новак Ѓоковиќ од Австралија Српската премиерка Ана Брнабиќ во четвртокот објави дека оваа источноевропска земја се откажала од профитабилниот потфат за ископ на литиум со Рио Тинто, само неколку дена откако српската тениска...

Читај повеќе

САД - Основна ученичка пофалена за отпор! Била исклучувана од училиште 38 пати поради не носење заштитна маска!

Гувернерот на Флорида, Рон Де Сантис, му оддаде почит на храброто 8-годишно девојче кое беше суспендирано од училиште неверојатни 38 пати бидејќи одби да носи маска. Гувернерот на Флорида Де Сантис ја повика второодделенката на подиумот, потоа ѝ честиташе за нејзиниот отпор и аплаудираше.  

Читај повеќе

Берлин - Германија - Полицајец мава со тупаници на жена во полициско возило (видео)

Берлин, 3 јануари 2022 Новото не-нормално! Жена била однесена во полициско возило и претепана со тупаници. Кога забележале дека ги гледаат, завесата брзо се спуштила. Снимателот во видеото и се обрајќа на жената полицајец пред него, со зборовите: И вие сте жена, тие тепаат жена!...

Читај повеќе

Повеќе од 40.000 деца се трудат во рудниците за кобалт во Конго за да можат зелените идеолози да возат електричен автомобил

Зелените и другите самонаречени добротворци не ги интересира судбината на овие мали деца. Ова е добра илустрација за двојните стандарди со кои зелените се на потег. Сакате да го спасите светот, тогаш оставете ги малите деца да не работат како робови во рудниците за кобалт...

Читај повеќе
Страница 1 од 3 1 2 3

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА