Симнете ја нашата Андроид апликација

Без Цензура

Никогаш да не се заборават лицата одговорни за Ковид злосторствата

„Сето ова е дигресија. Вистинската моќ, моќта за која мора да се бориме дење и ноќе, не е моќта над нештата туку над луѓето. Како може еден човек да ја потврди својата моќ над друг? ... со тоа што ќе го натера да страда. Послушноста...

Читај повеќе

Апсењето на адвокатот од тимот на Рајнер Фулмих отвора прашања

Француската адвокатка Виржини де Араужо-Рекија беше уапсена во нејзиниот дом во Париз во вторникот наутро. Се наведува дека апсењето се случило пред очите на нивните деца. Според АФП, апсењето на адвокатот е поврзано со истрагата против Реми Дајле, познат француски „теоретичар на заговори“. Уапсени се...

Читај повеќе

Вернон Колман, Ковид-19 вакцините се оружје за масовно уништување

Вернон Колман Ако ги читате моите написи некое време, ќе знаете дека никогаш не претерувам. Ќе знаете и дека во последната година моите предвидувања, проценки и толкувања беа апсолутно точни. Сега, повеќе од кога било, ми треба вашата помош. Освен ако не работиме заедно, ние...

Читај повеќе

Дали децата се затруени?

Зголемената изложеност на токсични материи поради прекумерната употреба на неефикасни мерки како што се задолжителни маски, честа употреба на средства за дезинфекција на раце, спрејови за дезинфекција и често тестирање за време на пандемијата ќе има краткорочни и долгорочни влијанија врз здравјето на децата и...

Читај повеќе

Вагинално крварење 10 дена по администрацијата на вакцината Фајзер

Според податоците објавени на веб-страницата ВАЕРС, 5-годишно дете од Илиноис доживеало вагинално крварење и вагинална дисфункција по првата доза на вакцината против Ковид-19 на Фајзер. Младата девојка ја прими својата прва доза од вакцината на Фајзер (BNT162B2) на 14 јануари 2022 година во аптека. По...

Читај повеќе

Здрав татко на две деца добива опасна сериозна штета од вакцината

На таткото на две деца од Канада му бил дијагностициран Гилен-Баре синдромот минатата година по неговата прва доза на вакцина против Ковид-19 на АстраЗенека Рос Вајтман од Лејк Кантри, Б.Ц., не можел да оди откако бил вакциниран и не добил ослободување од терапевтска употреба, иако...

Читај повеќе

Има ли нешто повеќе во сенката на новиот ХИВ освен пари

Иако секоја „јавна здравствена криза“ значи многу пари за фармацевтските компании, може да има повеќе за „новиот вид на СИДА“ отколку алчност Само што објавивме статија која ја покажува ненадејната промена во покриеноста од Ковид на ХИВ/СИДА. Накратко, кампањите за тестирање на СИДА беа придружени...

Читај повеќе
Страница 1 од 16 1 2 16

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА