Симнете ја нашата Андроид апликација

Анализа

Високи цени - како се случи и зошто станува многу полошо

Огромна лавина трошоци се тркала кон луѓето во големи делови во светот. Политичарите и централните банкари брзо доаѓаат со објаснувања - од тесните патеки во синџирите на снабдување до рускиот претседател Владимир Путин. Не ги наведувате вистинските причини за рапидно растечките цени. „Инфлацијата е секогаш...

Читај повеќе

Дали Русија бомбардира породилиште? Анализа на видеото!

Западните медиуми вклучително и македонските револтирано известуваат за наводен руски напад на породилна клиника во Мариупол. Сепак, „жртвите“ се актери, што секој може тоа лесно да го провери. Руските сили на 7 март објавија дека породилиштето Мариупол, кое сега наводно е бомбардирано од руските сили,...

Читај повеќе

Пандемијата докажа дека демократијата е илузија

https://www.youtube.com/watch?v=-836RNdDZKg Кога канадскиот премиер Џастин Трудо ги повлече сите запирања за да ги смири протестите на камионџиите против задолжителната вакцинација, стана јасно дека демократијата е илузија Долги години, технократската елита, со својата глобална авторитарна агенда, се инфилтрира во владите ширум светот, притискајќи за алатки за...

Читај повеќе

НАТО-Експанзионизмот во Европа

Од Манлио Динучи: Тој е наградуван автор, геополитички аналитичар и географ, Пиза, Италија. Тој е научен соработник во Центарот за истражување на глобализацијата (ЦРГ). Тоа е едвај веродостојна приказна: воениот сојуз, НАТО, кој работи во спротивност со принципите на суверенитет и еднаквост на државите вградени...

Читај повеќе

Повеќе деца умираат од комунистичката вакцина отколку од Ковид!

Истражувачкиот репортер открива шокантни податоци! Додека во повеќето земји се уште се зборува за детска вакцинација, податоците од САД и Велика Британија ги докажуваат нивните фатални последици! На ТВ каналот „ОАН“, истражувачкиот новинар Пирсон Шарп објаснува, користејќи официјални податоци на британскиот статистички институт „ОНС“, дека...

Читај повеќе

Како проверката на фактите се контролира и фалсификува

Првенствено овјавено од: Д-р Џозев Меркола Проверката на фактите е дел од кампањата насочена кон контрола на она што го гледате на интернет, а во продолжение, што мислите и како ја перципирате реалноста Истражувачката новинарка Шарил Аткисон објаснува како практично сè што гледате и слушате...

Читај повеќе

Ковид-инјекциите предизвикуваат микро згрутчување на крвта

И нема медицинско решение Милиони здравствени влијанија што се пријавени во врска со „вакцините“ против Ковид-19 имаат една заедничка врска: микроскопски згрутчувања на крвта предизвикани од шилестите протеини Сега е познато дека убодите ги оштетуваат крвните садови низ телото. Тие се многу полоши, всушност, од...

Читај повеќе
Страница 1 од 14 1 2 14

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА