Симнете ја нашата Андроид апликација

Агенда 2030

Меѓународен договор за пандемија: СЗО на пат кон светска влада

Едвај забележано од јавноста, преговорите за меѓународен договор за превенција и контрола на пандемии се во тек во Светската здравствена организација (СЗО) во Женева од 1 март 2022 година. На 1 март 2022 година, во Женева започнаа првите преговори на СЗО за „Меѓународниот договор за...

Читај повеќе

Големото обновување - Фаза 2 - Војна помеѓу Русија и Украина

Немојте да бидете измамени од бурата на пропагандата која тврди дека војната е меѓу Русија и Украина. Наместо тоа, тоа е војна меѓу технократијата и остатокот од светот. Како што ќе се распушти моделот на владата на националната држава, тој ќе биде заменет со корпоративни...

Читај повеќе

Говорот на Владимир Путин на онлајн форумот Агенда 2021 во Давос

Сум бил многу пати во Давос, присуствувајќи на настани организирани од г-дин Шваб, дури и во 1990-тите. Клаус штотуку се сети дека се сретнавме во 1992 година. Навистина, за време на моето време во Санкт Петербург, многупати го посетив овој важен форум. Би сакал да...

Читај повеќе

Агендата на Светскиот Економски Форум

Агендата на Светскиот економски форум и оние кои ги влечат конците треба многу повеќе да се испита Кога пратеникот од канадската конзервативна партија Колин Кери оваа недела ја праша владата на премиерот Џастин Трудо колку канадски министри всушност „се усогласиле со агендата на Светскиот економски...

Читај повеќе

Конфликтот во Украина е дизајниран во корист на глобалистите

Директната американска воена интервенција во Украина најверојатно ќе се случи во следните неколку месеци, бидејќи Русија сега отворено ги поддржува и признава сепаратистичките групи во регионот Донбас на источниот раб на земјата, и се чини дека се движи кон обезбедување воена поддршка за нивно отцепување....

Читај повеќе

Како Бил Гејтс ја презема ЕУ - Дигитален Идентитет 2020 - Пробивна Енергија - Регистар за средства

Без да знае јавноста, Комисијата на ЕУ распиша тендер за создавање централен регистар на средства во Брисел. Тоа се вклопува во слика што се појавува веќе некое време Дали се сеќавате? Пред пандемијата имаше нешто што се викаше заштита на податоците. Тоа беше многу важно...

Читај повеќе

Злобната конвергенција на „Големото обновување“ на Клаус Шваб со Ватикан и „Ослободителната теологија“

Од Ф. Вилијам Енгдал: Тој е советник и предавач за стратешки ризик. Тој има диплома по политика на Универзитетот Принстон и е најпродаван автор за нафта и геополитика Во екот на глобалното затворање на пандемијата во 2020 година и резултирачкиот економски пресврт, Клаус Шваб, претходно...

Читај повеќе
Страница 1 од 9 1 2 9

АКТУЕЛНИ ВЕСТИ