Филантропистот и основач на Мајкрософт Бил Гејтс негираше дека неговата поддршка за истражување на вакцини против коронавирусот е покритие за неговите планови да доминира во светот со микрочипови за контрола на умот активирани од 5G

Во интервју за Нора О’Донел на Си-Би-Ес Њуз, Гејтс беше многу критичен кон одговорот на САД на пандемијата КОВИД-19, велејќи дека недостатокот на лидерство и отворањето пред паѓањето на инфекциите доведоа до тоа нацијата да има меѓу најлошите реакции во светот.

Интервјуто беше претежно сериозно, но О’Донел на крајот се сврте кон широко распространетата теорија на заговор дека финансирањето на истражувањето на Гејтс има зла намера.

 

О’Донел рече дека заговорите поврзани со Гејтс се оценети како „најраспространети лаги на коронавирусот што постојат“, а потоа го праша Гејтс: „Дали сакате вакцина за да можете да имплантирате микрочипови на луѓето?“

 

На видеото подолу, Гејтс можеби ќе ја потисне вознемирената насмевка пред да одговори: “Не. Воопшто нема врска помеѓу овие вакцини и нешто од типот на следење. Не знам од каде е тоа.”

 

 

О’Донел изврши притисок, повикувајќи се на анкети кои наоѓаат широко распространето верување во заговорот, пред да праша како започна заговорот.

 

Гејтс рече дека не знаел „пред да изрази фрустрација“ дека неговата работа за подобрување на здравјето е погрешно претставена.

„Треба да ги објасниме нашите вредности за луѓето да разберат зошто сме вклучени во оваа работа и зошто сме подготвени да вложиме стотици или милијарди за да го забрзаме напредокот.

„За мене е малку нејасно, но се надевам дека ќе згасне додека луѓето ги добиваат фактите.

 

За жал, фактите се дел од проблемот: „теоретичарите на заговор“ го протолкуваа настанот 201 финансиран од Гејтс – симулирана пандемија во 2019 година што претчувствуваше како одговор на „сериозна пандемија со цел да се намалат големите економски и општествени последици“ и избраа коронавирус како  причина – како доказ за претходно планирање на пландемијата.

 

За оние луѓе кои не знаат до каде е напредокот на технологијата нека го проследат видеото од Д-р. Чарлс Морген… некаде по 28-мата минута.

 

 

Сподели ако ти се допаѓа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас