Шест канадски полицајци беа буквално протерани од фоајето на евангелистичката црква од страна на пастор кој беше бесен што ја нарушиле пасхалната служба.

 

„Нацистите не се добредојдени овде“, рече Артур Павловски, пасторот. „Ве молам веднаш излезете“.

 

“Вие не сте добредојдени овде. Нацистите не се добредојдени тука. Гестапо не е добредојден овде. Не враќајте се, нацистички психопати”, рече тој.

 

“Неверојатно. Болни, лоши луѓе”, рече тој додека полицајците се повлекоа на тротоарот.

 

Вооружен само со меч Господов и мобилен телефон, пасторот го заштитил своето стадо од вооружените владини сили.

 

“Вие ги заплашувате луѓето во црква за време на Пасхата. Вие гестапо-нацистички комунисти. Фашисти. Не се осмелувајте да дојдете тука повторно”.

 

Сподели ако ти се допаѓа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас