Премиерот на Унгарија уште еднаш јасно покажа дека неговата земја и народ се поважни за него од плановите на  глобалистите во далечниот Брисел или Берлин.

 

Виктор Орбан неодамна имаше плакета со седум закони на националната политика за сите Унгарци поставени во областа Кастел во Будимпешта. Следното може да се прочита на металната плочка:

 

  • Домот постои само додека има некој што го сака!
  • Секое унгарско дете е нов чувар!
  • Правдата е од мала вредност без сила!
  • Ние го поседуваме само она што можеме да го браниме!
  • Секоја игра трае додека не ја добиеме!
  • Само државата има граници, нацијата нема!
  • Ниту еден Унгарец не е сам!
Сподели ако ти се допаѓа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас