Светскиот економски форум со следна визија за иднината

Едвај поминува една недела без СЕФ да има визија од кристалната топка подготвена за нас.
Откако среќата веќе ни беше направена вкусна поради недостаток на имот („Вие нема да поседувате ништо и ќе бидете среќни“), следува следната деликатеса:
Плескавици од инсекти направени од обновени црви – Тие треба да обезбедат производство на храна да стане поодржливо.
Ако сите јадеме само инсекти, заштедуваме вода, ЦеО2 и обработливо земјиште.

Сумирајќи, не треба да поседуваме ништо и да јадеме црви … но, со насмевка на лицето, ве молам.

На робовите во минатото им се даваше леб, идните требало црви да јадат.

Сподели ако ти се допаѓа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас