Воа Телеграм кружи видео во кое се тврди бизарна теорија за дигиталната валута Биткоин.

 

Видеото има наслов во превод: БТЦ = паричка за трговија со бебиња?

Оригинален наслов: BTC = Baby Trafficking Coin?

Иако видеото е многу кратко и насловот не е именуван во видеото, добриот човек вели во видеото: „Да знаевте кој го поседува Биткоин, Не?, да знаевте кој го започна Биткоин и да сте сопственици на Биткоини, немаше да можете да спиете во мир навечер“.

„Ако навистина знаевте кој го создаде Биткоин, ќе бегавте најбрзо што можевте.

Исто така наведува дека бил 100% сигурен во тоа но, не изнесе никакви докази за неговото тврдење и не се знае дали навистина е поврзано во контекст со насловот, исто така видеото не е целосно.

 

Сподели ако ти се допаѓа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас