Симнете ја нашата Андроид апликација

Инстаграм го одстрани профилот на Роберт Ф. Кенеди Јуниор

Инстаграм го одстрани профилот на Роберт Ф. Кенеди Јуниор

Фејсбук ја симна страницата на Инстаграм на внукот на поранешниот претседател Johnон Ф. Кенеди Јуниор- истакнат критичар на вакцини со 800.000 претплатници. Технолошкиот гигант неодамна ја засили својата офанзива за, како што смета, дезинформации на Ковид-19.

Инстаграм профилот на Кенеди со своето огромно следење беше избришан во средата.

Ја отстранивме оваа сметка за повеќекратно споделување на разоткриени тврдења за коронавирусот или вакцините “, објави Фејсбук, потврдувајќи го бришењето на неговата огромна популарна страница.

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА