28-годишен физиотерапевт почина два дена по земањето на експерименталната инјекција

Евансвил, Индијана, 12 март 2021 година (Lifesitenews) - Според извештаите, 28-годишен физиотерапевт починал два дена откако му била инјектирана експериментална инјекција за mRNA КОВИД-19.

Хејли Линк Бринкмајер, која докторирала на физикална терапија во 2018 година и по кратко време била во брак со Еван Бринкмајер, почина неочекувано на 21 јануари, според нејзината мајка.

Читај повеќе на англиски јазик на веб-страницата  lifesitenews.com

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!