д.м.г

Шелби Грејс Ален: на 17-годишна возраст развила Гилен-Баре синдром по вакцината против Ковид-19

17-годишна девојка од Тенеси е хоспитализирана поради тешка реакција на вакцината против Ковид-19 Шелби Грејс Ален од округот Даер првпат почна да страда од болки

Хејли Линк Бринкмајер: 28-годишната физиотерапевтка почина два дена по вакцината на Модерна

Евансвил, Индијана - САД - Хејли Линк Бринкмајер, здрава 28-годишна девојка од Индијана неочекувано почина во својот дом два дена откако ја прими вакцината на

Серџио Агуеро: Вакцинираниот напаѓач на Барселона има тешка срцева состојба, лекарите предложија пензија

БАРСЕЛОНА - Фудбалската ѕвезда Серхио Агуеро доби совет од лекарите да се откаже од фудбалот поради неговите проблеми со срцето, според шокантниот извештај од Шпанија

Спортистот Даниел Акервик претрпе тешка реакција од вакцината против Ковид

Даниел Акервик: Еден од најголемите таленти во крос-кантри скијањето претрпе тешка реакција на вакцината против Ковид: „Веднаш почувствував дека нешто не е во ред Даниел

Учесниците во студијата против Ковид-19 и жртвите на вакцината сега прозборуваа за последиците

Таа само сакаше да помогне кога се пријави за тестирањата на вакцините против Ковид-19 на АстраЗенека во САД, но сега Брајане Дресен страда од несаканите