Вакцинацијата против корона може да предизвика невродегенеративни болести

вторник, јуни 1, 2021 futv 0

Вакцинацијата против Ковид-19 може да предизвика невродегенеративни заболувања, предупреди добитникот на Нобеловата награда Лук Монтание во интервју за Франс-Соар. Тој е исто така „револтиран“ што [...]

Тоа е „проклета секта“: Архиепископот Вигањ остро ги осудува луѓето што стојат зад „Големото ресетирање“.

вторник, јуни 1, 2021 futv 0

Архиепископот Карло Марија Вигањ, поранешен апостолски нунциј во САД, во говорот уште еднаш го обелодени планот на група милијардери за наметнување светска тиранија  „Големото рестартирање: [...]

Класифицираното досие Кристијан Дорстен

вторник, јуни 1, 2021 futv 0

Германскиот вирусолог професор д-р Кристијан Дорстен е лицето на моменталната коронска криза! Неделното германско списание Стерн дури во март 2020 година беше насловено со наслов: [...]

Ранд Пол и Мајк Помпео предупредуваат - Институтот за вирусологија во Вухан се уште работи

вторник, јуни 1, 2021 futv 0

Лабораторијата за вирусологија сè уште работи. Веројатно сè уште прави ист вид истражување што можеше да доведе овој вирус да избега од оваа лабораторија “. [...]

Обвинувања за сексуални напади - 53 земји го повикуваат раководството на СЗО да појасни

вторник, јуни 1, 2021 futv 0

СЗО скандал Овој петок 53 земји-членки на Светската здравствена организација потпишаа текст во кој ги повикуваат раководителите на агенцијата на ООН да ги разјаснат фактите [...]