д.м.г

Путин и Лукашенко се сретнаа во Москва

Како што западните медиуми практично воопшто не известуваа за обидот за државен удар во Минск, кој беше спречен со руска помош и во кој требаше

Песна против блокадите од Мик Џerер

Мик Џегер: Сакав да ја споделам оваа песна што ја напишав за конечно излегување од блокадите со малку потребен оптимизам - благодарение на Дејв Грол

На само еден чекор до глобална катастрофа

Подготовките за отворен конфликт во Украина се во тек бидејќи чувството на претстојна итност може да се почувствува во воздухот.   Украинскиот претседател Володимир Зеленски

Сухарит Бакди - Како Ковид вакцините ќе го намалат светското население

Во ексклузивно интервју со Алекс Нуман, главен уредник на магазинот „Нов американец“, светски познатиот германско-тајландски микробиолог д-р. Сухарит Бакди рече дека Ковид-хистеријата  се заснова на