Медицинска сестра почина по вакцинирањето на АстразЗенека со сомневање за тромбоза на мозокот

️ ️Уште една смрт по вакцинирањето "Бројот на смртни случаи по вакцинирањето на Астразенека во Германија продолжи да расте. Сега 55-годишна медицинска сестра од Алгои почина со сомневање за тромбоза на церебрална вена. Постојат и извештаи за тромбози во врска со вакцината Бионтех.   Лекарите гледаат врска помеѓу смртта и вакцинацијата против Астраженека‼ 55-годишната медицинска сестра која работела во клиниката Именштад била вакцинирана со првата доза на 3 март. По седум до осум дена, таа страдаше од тешки симптоми и стигнала во болницата за итни случаи во клиниката Именштад со силна главоболка. Од 19 март, таа повторно се лекувала како...

Читај повеќе

АстраЗенека: истрага отворена по смртта на студент по медицина во Нант -Франција

24-годишен студент бил пронајден мртов во неговиот дом во Нант, десет дена откако бил вакциниран со АстраЗенека. Отворена е судска истрага. Здравствените власти го проучуваат случајот. „Во оваа фаза, нема врска помеѓу смртта и вакцинацијата“, рече портпаролот на Националната агенција за безбедност на лековите (АНСМ).   24-годишен студент беше пронајден мртов во четвртокот, 18 март, во неговиот стан на булеварот Винсент-Гош, во Нант. По потекло од Ла Турбале (Лоара-Атлантик). Во станот, во кој младиот човек живеел сам, полицијата пронашла документ со кој се докажува декат студентот по медицина и пракса бил вакциниран со АстраЗенека на 8 март. Обвинителството во Нант...

Читај повеќе

Здравје: Чудните сили на плацебо ефектот - Здравиот дух создава здраво тело

Студиите и експериментите постојано покажаа дека духот има способност да лекува или да ни помага да лекуваме и да се опоравуваме - од друга страна, стравовите и негативните мисли можат да не разболат. Применето на моменталната состојба, ова значи дека паниката што се шири меѓу пошироката јавност од страна на главните медиуму е токму спротивна на здравјето и заздравувањето. Стравот и паниката во суштина придонесуваат за фактот дека нашиот организам ќе се разболи поради имунолошкиот систем кој е намален од страв. Интеракцијата на нашите мисли со надворешниот физички свет е во фокусот на интерес од научниците ширум светот веќе неколку...

Читај повеќе

Корона хистерија без докази - СЗО како повторувачки сторител

Насловен напис на швајцарскиот „ExpressZeitung“ (во превод Експресен Весник) Врз основа на што се ограничени граѓанските права и се одлучуваат мерки во пресрет на „кризата во Корона“ што светот никогаш не ја видел порано? Прво и најважно, се забележува дека организацијата СЗО, која ги држи уздите во рацете на „Корона“ како глобално командно тело, се прослави во минатото со својата крајна корупција. Die ZEIT (германски печат) беше насловен во 2017 година: „Тајниот шеф на СЗО се вика Бил Гејтс“. Што вели тоа за кредибилитетот на Светската здравствена организација кога еден од најбогатите луѓе во светот навидум може да го користи...

Читај повеќе