19-годишно момче падна неподвижно по вакцинацијата

Во Израел, 19-годишно момче падна неподвижно веднаш по спроведувањето на вакцината против корона. Младиот човек страдал од миокардитис.

Ова уште еднаш докажа дека вакцинацијата против корона може да има потенцијално фатално дејство. Воспаление на срцевиот мускул (миокардитис) е сериозна болест. Во тешки случаи, воспалението на срцевиот мускул може да предизвика срцева слабост или сериозни срцеви аритмии. Тогаш постои дури и ризик од ненадејна срцева смрт.

 

 

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!