15-годишно момче почина од срцев удар два дена по вакцинацијата

САД: Случајот, кој е наведен во базата на податоци како ВАЕРС ИД 1242573, покажува дека 15-годишното момче било вакцинирано со Фајзер / Бионтех на 18 април 2021 година. Започна со несакани реакции на вакцината на 19 април 2021 година. Момчето „почина на 20 април 2021 година, 2 дена по вакцинирањето.“ Базата на податоци на ВАЕРС исто така покажува дека тој немал други болести, немал претходни болести, ниту познати алергии , немал вродени дефекти и постојани попречености. Само почина од „срцева слабост“ точно два дена откако ја прими контроверзната инјекција.

 

 

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!