14-годишно девојче почина по вакцинацијата против корона и сними потресно видео 5 дена пред нејзината смрт

14-годишно девојче почина по вакцинацијата против корона и сними потресно видео 5 дена пред нејзината смрт

Сара Џесика Блатнер, 14-годишна израелско-американска девојка со претходно постоечка здравствена состојба, почина во сон на 12 октомври, наводно од срцев удар, откако пет месеци претходно примила доза од вакцината од Фајзер

Нејзините родители решија три месеци по нејзината смрт конечно да проговорат и да ѝ кажат на јавноста да не ги вакцинира своите деца. Во нејзиниот случај тоа беше голема „грешка“.

На Блатнер и бил дијагностициран рак кога имала девет месеци. Таа преживеала и живела без рак веќе 11 години, како што објави на Твитер во 2020 година.

Во објава на Фејсбук, мајката на Блатнер, Илана, објави дека морале да и дадат вакцина против Ковид бидејќи нејзиното здравје е загрозено. „

Беше важно да и ја дадеме вакцината затоа што има слаб капацитет на белите дробови поради сколиоза (искривување на 'рбетот) што се појави на млада возраст (поради онколошка болест од која боледуваше до својата двегодишна возраст) .

Пред Блатнер да ја прими вакцината, таа имала операција за подобрување на одморот и држењето на нозете. Таа можеше да оди еден ден по операцијата.

Една недела по вакцинацијата, таа одеднаш не можеше да стои или да оди. Нејзиниот лекар признал дека се работи за невролошки феномен поврзан со вакцината и дека ќе помине.

Таа се пожалила и на лоши отчукувања на срцето неколку дена пред да почине. Нејзините лекари претпоставувале дека најверојатно има срцев удар.

Таткото на Блатнер го коментираше видеото што таа го снимила пет дена пред нејзината смрт и советувал да не се вакцинираат лица помлади од 24 години.

Таа беше нашиот прекрасен ангел. Полни со амбиции, енергија, страст и љубов. Нејзиниот живот беше пред неа ... болката е неподнослива. Осигурајте се дека никој под 24 години не е вакциниран. Нема медицинска придобивка и, во нашиот случај, целосна загуба ......

Смртта на Џесика Блатнер беше јавно објавена од Риверсајд Гордон Меморијалните капели во Мајами, Флорида.

Извор:: Tragic: 14-Year-Old Israeli American Girl Suffers and Dies from COVID Vaccine – Makes a Video of Her Story Five Days Before Her Death

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА