Џорџ Орвел 1984 - Целосен филм

1984 година: Британскиот научно-фантастичен филм на Мајкл Андерсон од 1956 година, снимен во црно-бело, се базираше на истоимениот роман на Џорџ Орвел. Приказната игра во свет во кој има само три големи сили кои водат меѓусебна војна.

Филмот ја прикажува мрачната визија за тоталитарната надзорна држава. Следени улици, деца кои ги шпионираат своите родители. Не можете да избегате ниту од контролата на забавата во вашите приватни простории.

Користејќи ги техниките за контрола на реалноста, партијата доминира во меморијата на луѓето, но има нешто што тие не можат да го контролираат, за да дознаете што е тоа погледнете го целосниот филм на Јутјуб. 

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!