Џон О’Нил: 42-годишен ИТ инженер претрпе повреди откако ја прими вакцината на АстраЗенека

Џон О’Нил: 42-годишен ИТ инженер претрпе повреди откако ја прими вакцината на АстраЗенека

Џон О’Нил, претходно здрав татко на две деца разви имунолошка тромбоцитопенија и тромбоза предизвикана од вакцина само девет дена откако ја прими првата доза од вакцината на АстраЗенека во мај, пренесува EssexLive.

ИТ-инженерот од Есекс беше однесен во болницата Брумфилд во Челмсфорд во мај, откако „ненадејно и насилно“ се разболе веднаш по примената вакцина. Во раните часови следното утро, тој доживеал мозочен удар на левата страна на мозокот што предизвикал големо оштетување на мозокот, што влијаело на неговиот говор и комуникација.

Подоцна преку неколку тестови на крвта беше потврдено дека причината за мозочниот удар е резултат на реакција на вакцината АстраЗенека.

Мозочниот удар го „зароби“ Џон во неговото тело и тоа беше исклучително тешко време за неговата сопруга Вики и двете деца.
Вики О’Нил (38) сега е негувателка со полно работно време за нејзиниот сопруг Џон.

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА