Шпански научници ја откријaa тајната на магнетизмот кај вакцинираните лица

Тим на шпански истражувачи и професори предводен од биостатистичарот Рикардо Делгадо и др. Хозе Севилано внимателно ја погледнаа вакцината против корона.

Резултатите се загрижувачки. Вакцините се чини дека содржат графен оксид.

Постои јасен список на состојки на секое пакување ќофтиња. Вие исто така имате право да знаете што има во вакцината против корона.

Истражувачите го ставија производот под електронски микроскоп за пренос (ТЕМ). Откриено е дека вакцините во најголем дел се изработени од графен оксид.

Овие наночестички од графен се токсични, можат да ги направат луѓето магнетни и да предизвикаат згрутчување на крвта и смрт.

Покрај тоа, графен оксидот може да предизвика распаѓање на имунитетниот систем и, како резултат, бура со цитокини.

Експертите кои ја извршија анализата во понеделникот објавија прелиминарен извештај за своите наоди, кој може да го погледнете тука.

Извештајот го подготви професорот Пабло Кампра Мадрид од Универзитетот во Алмерија во Шпанија.

„Држете ги вашите деца, себе си и членовите на вашето семејство подалеку од овој материјал“, предупреди Делгадо.

„Во никој случај не се вакцинирајте со графен оксид, бидејќи ова е содржано во вакцината“.

Севилано додаде дека мора да избегнеме по секоја цена ние и идните генерации магнетски да се обележат и да се разболат како говеда.

Делгадо рече дека германско-американскиот адвокат Раинер Фуелмих бил информиран за истрагата.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!