Симнете ја нашата Андроид апликација

Шпански научници ја откријaa тајната на магнетизмот кај вакцинираните лица

Шпански научници ја откријaa тајната на магнетизмот кај вакцинираните лица

Тим на шпански истражувачи и професори предводен од биостатистичарот Рикардо Делгадо и др. Хозе Севилано внимателно ја погледнаа вакцината против корона.

Резултатите се загрижувачки. Вакцините се чини дека содржат графен оксид.

Постои јасен список на состојки на секое пакување ќофтиња. Вие исто така имате право да знаете што има во вакцината против корона.

Истражувачите го ставија производот под електронски микроскоп за пренос (ТЕМ). Откриено е дека вакцините во најголем дел се изработени од графен оксид.

Овие наночестички од графен се токсични, можат да ги направат луѓето магнетни и да предизвикаат згрутчување на крвта и смрт.

Покрај тоа, графен оксидот може да предизвика распаѓање на имунитетниот систем и, како резултат, бура со цитокини.

Експертите кои ја извршија анализата во понеделникот објавија прелиминарен извештај за своите наоди, кој може да го погледнете тука.

Извештајот го подготви професорот Пабло Кампра Мадрид од Универзитетот во Алмерија во Шпанија.

„Држете ги вашите деца, себе си и членовите на вашето семејство подалеку од овој материјал“, предупреди Делгадо.

„Во никој случај не се вакцинирајте со графен оксид, бидејќи ова е содржано во вакцината“.

Севилано додаде дека мора да избегнеме по секоја цена ние и идните генерации магнетски да се обележат и да се разболат како говеда.

Делгадо рече дека германско-американскиот адвокат Раинер Фуелмих бил информиран за истрагата.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА