Шејен Браун: 15-годишно девојче почина 3 недели откако ја прими вакцината против Ковид

Шејен Браун: 15-годишно девојче почина 3 недели откако ја прими вакцината против Ковид

Холфелд, Германија - Полицијата го истражува случајот на 15-годишното девојче кое почина неколку недели по нејзината вакцина против КОВИД-19

Шејен Браун доживеа срцев удар само неколку дена по вакцината и беше итно пренесена на интензивна нега и ставена на респиратор пред да умре во вторникот на 16-ти ноември.

Мајката на Шајен, Керстин Браун, извести за трагичната смрт на нејзината ќерка на Фејсбук и објави изјава од сестрата на Шајен, во која се вели дека Шајен немала веќе постоечки здравствени проблеми и дека веројатно е воспаление на срцевиот мускул што ја предизвикало нејзината ненадејна смрт.

Здраво на сите, долго размислувам дали да го споделам моето искуство како ужалена сестра овде! Се надевам дека од пристојност ќе бидат изоставени глупавите коментари! Утрово почина мојата помала сестра на 15 години. Пред две недели од никаде доживеа срцев удар, неколку пати била реанимирана! една и пол недела по вакцинацијата со комирнати Бионтех!
Таа сега беше на машини 2 недели и беше во кома!
Сега се утврдува и лекарите не исклучуваат миокардитис поради вакцинацијата!
Дали навистина треба да ја тестираме вакцината на нашите деца?
Се повеќе случаи стануваат јавни! Тоа не е изолиран инцидент!
Размислете добро! Мајка ми се кае за својот потпис!
Таа беше толку весела, храбра, хумористична, корисна девојка. Сè уште го имаше целиот живот пред себе! Немаше претходна болест.
За сите што поминаа добро - мило ми е што не моравте да поминете низ овој пекол!

 

Според локалните медиуми, лекарите не ја отфрлиле можноста за миокардитис поврзан со вакцината како причина за смрт. Полицискиот штаб во Холфелд оттогаш потврди дека истрагата е во тек.

Смртта на 15-годишното девојче доаѓа неколку недели откако 12-годишно момче во Куксхавен почина само два дена откако ја прими вакцината на Фајзер против Ковид-19.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА