Човечкиот експеримент – Документарец на Шон Пен (цел филм)

Раскажано од Шон Пен, документарниот филм „Човечкиот експеримент“ тврди за поврзаност помеѓу четири децении зголемена употреба на хемикалии во Соединетите Држави и здравствени проблеми како рак, спонтан абортус, аутизам и вродени дефекти.

Филмот исто така тврди дека Американскиот совет за хемија лобира од индустријата  720 милијарди долари годишно, кој ги има вџеб  политичарите и ги саботира обидите за донесување регулаторно законодавство.

Погледнете го целиот филм подолу

Сподели ако ти се допаѓа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Превземање на содржината без наша согласност е нелегално и казниво!