Чист ужас: доктор открива мистериозни црни структури во крвта на вакцинираните пациенти

Се повеќе пациенти на јужноафриканскиот лекар Зандре Бота страдаат од несакани ефекти по вакцинацијата против корона

Тие вклучуваат тромбоза, емболија, когнитивни проблеми, нервни болки и отежнато дишење. Таа одлучи да ја испита крвта на своите пациенти под микроскоп и беше шокирана.

Црвените крвни клетки на вакцинираните се деформирани до непрепознатливост, рече др. Бота на шоуто Стју Петерс. „Никогаш порано не сум го видел тоа. Бев шокирана “, рече докторот, кој работи во оваа област 15 години.

 

Црни структури

Таа, исто така, пронајде „црни структури“ во крвта на сите вакцинирани пациенти со симптоми. „Бев многу шокирана“, рече таа.

Бота, исто така, успеа да стави рака врз вакцината Јансен и да ја испита нејзината содржина под микроскоп. „Бев многу шокирана бидејќи она што го најдов во крвта на моите пациенти беше и во вакцината“, рече таа. Се однесуваше на црната супстанца, која се состои од бројни дискови со дупки.

Докторот открил и чудни правоаголни структури во вакцината. „Плачам кога гледам такви работи. Плачам кога ќе дојдат овие пациенти “. Таа рече дека еден од нејзините пациенти имале осум срцеви удари во рок од пет часа откако биле вакцинирани и сега се на интензивна нега. „Се надевам дека можам да му помогнам.

Минатата недела, Јансен ги додаде информациите за венската тромбоза, згрутчување на крвта во вена, во вакцината против корона.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!