Циркуз за заплашување на невакцинираните лица

Во Уганда имаше „погреб на починат од корона“ за да ги убеди сомнителните луѓе да бидат вакцинирани.
Сепак, луѓето останаа сомнителни и го отворија ковчегот: празен.
Секоја чест!

Африканците покажаа здрава недоверба.

Фашистите од Фејсбук го блокираат видеото ние го објавивме за вас.

 

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media