Целосно вакцинираните пациенти со Ковид-19 се лекуваат со Ивермектин додека невакцинираните се ставаат на респиратори

Четириесетгодишна медицинска сестра тврди дека целосно вакцинираните пациенти со „Ковид-19“ се лекуваат со ивермектин во болницата, додека не-вакцинираните пациенти „Ковид-19“ се сместени на респиратори

Ова тврдење беше изнесено за време на демонстрациите за слобода во Австралија каде медицинската сестра одржа говор пред присутните.

Ивермектинот е вообичаен лек што се користи за лекување на паразити, но има докази дека е ефикасен во лекувањето на наводната Ковид-19 болест. Лекот се користеше низ Индија и се чини дека значително го намали бројот на смртни случаи на милион луѓе.

Меѓутоа, кога Индија го смени курсот и ја воведе вакцината „Ковид-19“, наводните смртни случаи од Ковид-19 повторно почнаа да растат многу брзо.

Австралиската агенција за лекови им забрани на општите лекари да препишуваат таблети ивермектин за лекување на наводната Ковид-19 болест, што значи дека тврдењата на 40-годишната медицинска сестра, доколку се вистинити, се многу контроверзни.

Администрацијата за терапевтска стока (ТГА) во соопштението за печатот вели дека на матичните лекари им е дозволено да препишуваат ивермектин против Ковид-19 туку само за одобрени болести како што се шуга и одредени паразитски инфекции.

„Овие промени беа воведени поради загриженост за назначување орален ивермектин за наводна превенција или третман на Ковид-19“, се вели во соопштението на ТГА објавено во петокот, 10 септември.

Можеби се сеќавате на сцените на вестите на Би-Би-Си кои покажаа наводна криза со „Ковид-19“ во Индија. Оттогаш, земјата практично го збриша Ковид-19 во области каде што се користеше ивермектин.

Во Утар Прадеш, Индија, 33 области се прогласени за „без Ковид“. Од вкупното население од 241 милион, има само 199 активни случаи, а позитивната стапка на тестирање е 0,01% - статистички нула.

Утар Прадеш е сиромашна држава и, уште полошо, најнаселена во земјата со екстремно густо населени градови - најплодната средина што може да се замисли за пандемиски вирус - сепак тие го победија Ковид -19 со ефтин, широко достапен лек: ивермектин.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!