Храбрите Французи го поздравуваат Макрон при неговото пристигнување во Монпелје

По објавата дека само вакцинираните можат да одат на шопинг, можат да одат во кино и други незаконски мерки што тој не може да ги спроведе во неговата земја, но кои, како и тука, во нивната пропагандна кампања „вакцината“ и ширењето на страв за да се наведат повеќе луѓе на колење.

Масовните демонстрации на француските граѓани против оваа геноцидна здравствена диктатура продолжуваат и се состојат и од вакцинирани и од невакцинирани лица.

Франција знае дека ова не е здравствено прашање, туку борба за своите права и слободи!

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media