Симнете ја нашата Андроид апликација

Хилари Клинтон не е добредојдена на ирскиот универзитет

Хилари Клинтон не е добредојдена на ирскиот универзитет

Хилари Клинтон беше примена на функцијата ... „како прва жена канцелар на Универзитетот Квин во Белфаст, Ирска“

Кога Клинтон влезе на универзитетот, можеше да се слушнат демонстранти како извикуваат:

„Злото во најчиста форма!“ И „Воени злосторници!“ И други навреди.

„Не сте добредојдени во Белфаст! Оди си, воена злосторничка нечистотијо! "

„Колку деца убивте денес?

„Империјалистичко ѓубре“

"Зло"

Еве го целото видео објавено од Ласаир Деарг, левичарска социјалистичка републиканска група.

Човек кој се обрати пред толпата луѓе на видеото споделено на интернет, ја обвини Клинтон дека „е одговорна за над 400 напади со беспилотни летала во повеќе земји во кои загинаа претежно цивили, па дури и деца“.

Човекот, исто така, се жалеше поради тоа што Клинтон ги нарече црнците „суперпредатори“ кога помогна во кампањата за 1994 година за .

Избраната Клинтон одржа приближно 15-минутен говор на настанот, во кој таа им предложи на луѓето во Северна Ирска „да работат заедно за да ги решат своите разлики околу Брегзит и да се справат со наследството од минатото насилство“.

Клинтон гласаше за војната во Ирак - и како американски државен секретар беше клучна во одлуката на администрацијата на Обама да ја бомбардира Либија, „правејќи ја Либија пропадната држава и рај за терористите“, (напиша Њујорк тајмс).

Во 2010 година, либискиот шеф на државата полковник Моамер Гадафи вети дека ќе ја запре илегалната африканска миграција во Европа, ако добива здрава сума од 6,3 милијарди американски долари годишно. Два месеци подоцна тој беше мртов.

Кога фашистичките салафисти поддржани од САД го убија либискиот шеф на државата Гадафи, државниот секретар Хилари Клинтон одговори со задоволство, воопшто не како социопат: „Дојдовме, видовме, тој почина!“ Овие екстремистички „бунтовници“ поддржани од НАТО потоа етнички ги исчистија и поробија црните Либијци.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА