Хилари Клинтон не е добредојдена на ирскиот универзитет

Хилари Клинтон беше примена на функцијата ... „како прва жена канцелар на Универзитетот Квин во Белфаст, Ирска“

Кога Клинтон влезе на универзитетот, можеше да се слушнат демонстранти како извикуваат:

„Злото во најчиста форма!“ И „Воени злосторници!“ И други навреди.

„Не сте добредојдени во Белфаст! Оди си, воена злосторничка нечистотијо! "

„Колку деца убивте денес?

„Империјалистичко ѓубре“

"Зло"

Еве го целото видео објавено од Ласаир Деарг, левичарска социјалистичка републиканска група.

Човек кој се обрати пред толпата луѓе на видеото споделено на интернет, ја обвини Клинтон дека „е одговорна за над 400 напади со беспилотни летала во повеќе земји во кои загинаа претежно цивили, па дури и деца“.

Човекот, исто така, се жалеше поради тоа што Клинтон ги нарече црнците „суперпредатори“ кога помогна во кампањата за 1994 година за [Законот за криминал на САД].

Избраната Клинтон одржа приближно 15-минутен говор на настанот, во кој таа им предложи на луѓето во Северна Ирска „да работат заедно за да ги решат своите разлики околу Брегзит и да се справат со наследството од минатото насилство“.

Клинтон гласаше за војната во Ирак - и како американски државен секретар беше клучна во одлуката на администрацијата на Обама да ја бомбардира Либија, „правејќи ја Либија пропадната држава и рај за терористите“, (напиша Њујорк тајмс).

Во 2010 година, либискиот шеф на државата полковник Моамер Гадафи вети дека ќе ја запре илегалната африканска миграција во Европа, ако добива здрава сума од 6,3 милијарди американски долари годишно. Два месеци подоцна тој беше мртов.

Кога фашистичките салафисти поддржани од САД го убија либискиот шеф на државата Гадафи, државниот секретар Хилари Клинтон одговори со задоволство, воопшто не како социопат: „Дојдовме, видовме, тој почина!“ Овие екстремистички „бунтовници“ поддржани од НАТО потоа етнички ги исчистија и поробија црните Либијци.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!