Симнете ја нашата Андроид апликација

Фајзер и Израел имаат договор за несаканите ефекти да се чуваат во тајност 10 години

Фајзер и Израел имаат договор за несаканите ефекти да се чуваат во тајност 10 години

Д -р Роберт Мелоун, пронаоѓач на гласник-РНК вакцините, објави на Твитер дека е постигнат договор помеѓу Фајзер и израелската влада во кој се наведува дека нема да се пријават несаканите ефекти од „Ковид-19“ најмалку 10 години

Д -р Мелоун на Твитер напиша: „Тоа е клучот за разбирање, што по ѓаволите се случува овде“. Во Израел, ми рече израелски научник, се чини дека договорот помеѓу Фајзер и владата е дека не треба да се пријавуваат несакани ефекти од вакцината најмалку 10 години.

https://twitter.com/RWMaloneMD/status/1424374832628527112?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1424374832628527112%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fdr-robert-malone-pfizer-und-israel-haben-eine-vereinbarung-das-nebenwirkungen-des-covid-19-impfstoffs-fuer-10-jahre-verheimlicht-werden-sollen%2F

Во моментов Израел е погоден од бран на откриени случаи, што резултираше со болници преполни со целосно вакцинирани луѓе.

Ран Израел, специјалист за регулаторни работи и компјутерски биолог, објави на Твитер извадок од вестите на Канал 13 во Израел, во кој се вели дека 95% од критично болните пациенти во болниците се вакцинирани, додека 85-90% од приемите во болниците се целосно вакцинирани. Луѓето се изоставени.

https://twitter.com/RanIsraeli/status/1423322271503028228?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1423322271503028228%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fdr-robert-malone-pfizer-und-israel-haben-eine-vereinbarung-das-nebenwirkungen-des-covid-19-impfstoffs-fuer-10-jahre-verheimlicht-werden-sollen%2F

Оваа информација доаѓа откако 14 Израелци неодамна се заразија со „Ковид-19“ по трета зајакнувачка вакцинација, што во некои случаи доведе до хоспитализација.

Израел беше првата земја што воведе голема програма за зајакнување на луѓето на возраст од 60 години и повеќе, кои веќе се целосно вакцинирани со вакцината против „Ковид-19“. Таа програма не беше објавена до крајот на јули, а првите податоци сега почнуваат да излегуваат во јавноста.

Според официјалните бројки, Израел има највисока стапка на вакцинација во светот со 5,3 милиони луѓе кои примиле две дози од вакцината. Пред само две недели, насловните страници објавија дека земјата постигнала „имунитет на стадото“ - само за да им отстапи место на извештаите за алармантното зголемување на напредочните случаи.

Податоците сега се чини дека покажуваат дека саканата вакцинација за зајакнување на Ковид веќе не нуди заштита. „Тајмс оф Израел“ во неделата напиша: „Внатрешните податоци од Одделот за здравство покажуваат дека 14 Израелци се заразиле со КОВИД-19 една недела откако добиле засилувач, пренесува Канал 12 вести“.

Израелските медиуми сега известуваат дека „тешките случаи“ достигнале максимално ниво во последните четири месеци, а повеќе од 324 пациенти се хоспитализирани, од кои многумина се во критична состојба.

Пред нешто повеќе од една недела постарите Израелци ја примија третата засилувачка вакцинација, па дури сега се достапни првите резултати кои се чини дека покажуваат дека вакцината прави повеќе штета отколку добро.

„Тајмс оф Израел“ објави: „Мрежата вели дека 11 од заразените се постари од 60 години - двајца од нив сега се хоспитализирани - додека другите тројца ја добиле третата доза затоа што се со ослабен имунитет.

„Ако бројките се потврдат во поголеми примероци, тие би можеле да фрлат сомнеж врз ефикасноста на засилувачката вакцина што Израел ја даде пред големите здравствени тела во светот да ја одобрат.

Канал 12 објави дека потврдените нови инфекции се идентификувани врз основа на тестови направени една недела откако групата ја примила третата вакцинација. Тројца од погодените беа наречени „помлади пациенти“.

„Ерусалим пост“ објави повеќе информации за новите поттикнувачки случаи, пишувајќи: „Од 422.326 Израелци кои досега ја примиле третата доза на Фајзер вакцината против коронавирусот , 14 досега биле тестирани, тие се заразиле со болеста. една недела откако ја примиле вакцинацијата.

Од 14 потврдени случаи, 11 се постари од 60 години и 3 се помлади пациенти кои се изложени на поголем ризик поради имуносупресивни заболувања. Двајца се хоспитализирани досега.

Се чини дека вакцините за зајакнување се целосно неефикасни и бескорисни среде сегашниот бран на делта варијантата кои само ги носат луѓето во болници.

Мораме да се запрашаме колку од целосно вакцинираните беа третирани во болница поради несакани ефекти од вакцинацијата, иако веројатно ќе го знаеме целиот обем на штетата за 10 години ...

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА