Симнете ја нашата Андроид апликација

Фаучи е виновен за злосторства против човештвото

Фаучи е виновен за злосторства против човештвото

Студија покажува: Хидроксихлорокининот ги зголемува стапките на преживување на Ковид-19

Е-поштата на Американецот Ентони Фаучи објавена оваа недела предизвика негодување низ целиот свет. Епидемиологот во февруари 2020 година напиша дека маската за лице против Ковид-19 „не е многу ефикасна“.

Зборувајќи за One America News, докторот Владимир Зеленко рече дека Фаучи извршил злосторства против човештвото што резултираше со стотици илјади смртни случаи во САД и милиони смртни случаи ширум светот.

Лекарот верува дека ова непотребно масовно убиство и геноцид мора да се запре за да можеме да се вратиме во нормала и луѓето повеќе да не живеат во страв. Постојат безбедни третмани и информации што треба да се шират на сите на планетата, рече тој, додавајќи дека во моментов се води пропагандна војна.

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА