Уште еден професионален фудбалер наеднаш колабира среде игра

Уште еден професионален фудбалер наеднаш колабира среде игра

На натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Шериф Тираспол во Молдавија вчера вечерта, уште еден професионален фудбалер ненадејно колабирал среде натпревар

26-годишниот крилен напаѓач на Шериф Тираспол, Адама Траоре, падна на земја во 77. минута, држејќи се за градите.

Напаѓачот од Мали лежеше на земја додека болничарите притрчаа на теренот за да му помогнат, првично неуспешно обидувајќи се да го оживеат со миризливи соли.

„Виден е како ја тресе главата како одговор на прашањата на болничарите и конечно е влечен во седечка положба пред да биде изнесен од теренот и назад во соблекувалната“, пренесува Дејли Мејл.

Молдавскиот тим допрва треба да ги соопшти причините зошто Траоре страдал од болки во градите.

Колапсот на Траоре дојде ноќта откако друг играч, Џон Флек од Шефилд Јунајтед, исто така колабираше за време на натпреварот против Ридинг.

Флек мораше да биде однесен на носилки по долг третман и маска за кислород пред да биде однесен во болница.

Како што претходно објавивме, преносот во живо на програмата брзо беше прекинат кога еден радио најавувач праша дали Флек ја примил вакцината против Ковид.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА