Симнете ја нашата Андроид апликација

Трагедија: 13-годишната Аријана почина во рок од 24 часа по нејзината втора инјекција со Фајзер

Трагедија: 13-годишната Аријана почина во рок од 24 часа по нејзината втора инјекција со Фајзер

Трагедија се случи во болницата Вито Фаци во италијанскиот град Лече. 13-годишно девојче од заедницата Трепуци починало таму еден ден по втората вакцинација na Фајзер, пишува весникот Лего

На девојката, чие име е Аријана, и било непријатно дома и била однесена во ургентниот центар во болницата во Лече. Еден ден претходно, таа ја прими втората доза од вакцината против корона.

Шок

Се вели дека Аријана доживеала срцев удар. По нејзината смрт, таа била однесена во болничката мртовечница.

Страшната вест дојде како шок за жителите на Трепуци. Сите го знаеја малото девојче кое се роди со срцева мана. Судијата нареди обдукција. Градоначалникот на Трепуци рече дека заедницата е во жалост.

 

14-годишно девојче, исто така, умира по инјекцијата на Фајзер

Пред две недели, италијанските медиуми објавија за 14-годишно девојче кое почина по втората инјекција на Фајзер. Девојчето, Мајда Ел Разак, паднала во кома два дена по вакцинацијата и починала 26 дена подоцна. Во моментов се истражува смртта.

На 18 август Мајда имала болки во окото и десниот очен капак почнал да отекува. Девојчето падна во кома и итно беше префрлено во болница на 20 август, каде и беше дијагностициран менингитис. Девојчето повторно не се разбуди.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА