Татко, чиј син почина од вакцината, е цензуриран од Фејсбук

Ернест Рамирез, тажен татко чиј син почина по вакцинацијата против корона, беше цензуриран од фашистите на Фејсбук минатиот викенд

Рамирез го сподели говорот што го одржа пред Капитолот на Тексас во Остин. После тоа, тој не можеше да објави ништо на Фејсбук 24 часа.

Непосредно порано, Рамирез пријави на шоуто Алекс Џоунс дека неговиот син Ернест Рамирез јуниор подлегнал на срцева инфекција пет дена по инјекцијата на Модерна. Обдукцијата откри дека срцето на неговиот син било двојно поголемо од нормалното.

Медиумите се обидуваат да го избришат овој вид сведоштво под тепих. Американска студија покажа дека момчињата имале 14 пати поголема веројатност да развијат воспаление на срцето по земањето Коронаприл од Фајзер.

Инциденцата на миокардитис, воспаление на срцевиот мускул, нагло порасна на Запад откако беше одобрена вакцинацијата за деца од 12-15 години.

Ова е уште еден пример за тоа како медиумите и големата технологија се обидуваат да го цензурираат и замолчат секој што зборува против вакцината против корона, дури и луѓето кои ги загубија членовите на семејството поради несаканите ефекти од вакцината.

Во видеото подолу, Рамирез даде изјава за независниот новинар Ајвори Хекер, кој го напушти Фокс за да ја разоткрие медиумската корупција.

 

Сподели ако ти се допаѓа:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

2020 -2021 futv.media