Студент по стоматологија во Индија почина од корона откако ја примила вакцината

24-годишната Мита Мохан од Индија починала од корона одкако ја примила вакцината.

Студентите сега протестираат во просториите на колеџот, не против вакцината, туку медицинскиот колеџ, тврдејќи дека и било забранет фер третман.

Повеќе...

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!