Бидете вечен потрошувач на вакцини - Приказна без крај?

Бил Гејтс, милијардер коосновач на „Мајкрософт“, сега тврди дека тој верува дека на луѓето им е потребна трета доза на вакцина против  КОВИД-19 за борба против новите сорти на болеста.

Зборувајќи за Си-Би-Ес Њуз, Гејтс рече дека дилемата е дали здравствените власти треба да ја зголемат „супер високата покриеност на тековната вакцина“, да препишат трета доза или да развијат нова, модифицирана вакцина. „Сите пет компании кои обезбедуваат вакцини во САД бараат модификација и тој додаде дека луѓето кои веќе примиле две дози на вакцини може да добијат и трет удар.

Од друга страна, поранешниот шеф на ФДА, Др. Скот Готлиб за Си-Би-Ес изјави на почетокот на февруари дека иако сегашните вакцини нудат „соодветна заштита“ од варијантите, на луѓето можеби ќе им требаат „бустери“ подоцна.

 

Извор - CBC

 

Futv: - Да му веруваме на истиот човек кој сака да го спаси човештвто со вакцини и истовремено  има став дека земјата е пренаселена!

Галерија: Ben Garrison

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!