Спортист од Тенеси разви миокардитис по вакцината

Голфер од Државниот универзитет во Тенеси испраќа порака од неговиот болнички кревет со предупредување за опасностите од вакцинацијата против КОВИД-19

Џон Стоукс, кој исто така е студент на Академскиот медал на честа, објави видео на ТикТок откако се разболе од миокардитис и му беше кажано дека е неспособен за оваа сезона.

За жал, ова е последна учебна година на Стоукс, така што тој најверојатно нема повторно да игра голф на факултет.

Стоукс (21) разви миокардитис четири дена по неговата втора доза вакцина и заврши во болница. Во видеото, тој вели дека познава други играчи кои или имале операција на срце или кои исто така имале проблеми со срцето по вакцинацијата.

Во своето видео на ТикТок, тој ја повикува НЦАА да престане да ги прави вакцинациите задолжителни за спортистите. „Би сакал некој да ми каже за ризиците од вакцината“, вели тој. „Не е правилно луѓето да бидат принудени да земаат вакцина, бидејќи всушност постојат несакани ефекти како овие што може да ви се случат“.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!