Според др. Брегин, вакцината за корона е токму она од што треба да се плашиме

Заканата од корона е многу претерана, рече докторот Питер Брегин во интервју за One America News. Според него, стапката на смртност е многу пониска отколку што тврди американскиот RIVM (Национален институт за јавно здравје и животна средина), CDC (Центри за контрола и превенција на болести). Вистинската смртност може да биде само една десетина од официјалната бројка, според др. Брегин.

Тој додаде дека многу малку луѓе би умреле доколку им се даде соодветен третман. „Овој третман се состои од лекови на кои им беше забрането да создаваат милијарди вакцини“, рече тој. Лековите, вклучително и хидроксихлорокинот, се поефикасни од вакцините, според Брегин.

И, зошто овие лекови биле забранети? „Единствениот начин на кој можат да ги продадат своите вакцини што е можно побрзо е ако нема друг ефикасен третман“, рече лекарот. „Медицинскиот центар и научните списанија соработуваат со Фаучи, милијардерите и големите корпорации за да ги измамат луѓето да веруваат дека нема ефикасен третман.

Според др. Брегин, вакцината за корона е токму она од што треба да се плашиме. „Правите огромен експеримент врз луѓето“, рече тој. Тој додаде дека хидроксихлорокинот и ивермектинот се многу безбедни и ги прават вакцинациите непотребни. Едноставно, треба да дозволиме работите да се случат повторно, нагласи докторот.

 

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!