Список на актери кои починале или претрпеле тешки повреди откако примиле вакцина против Ковид-19

Список на актери кои починале или претрпеле тешки повреди откако примиле вакцина против Ковид-19

Светот одеднаш се чини дека е во состојба на амнезија. Во која било друга година, приказната за толку многу истакнати луѓе од актерскиот свет кои починаа или сериозно се повредени би била тема на разговор, но луѓето се чини дека се толку збунети од актуелниот пејзаж на вестите што овие смртни случаи и повреди целосно поминаа незабележани во јавноста

Вивек: Наградуваниот актер почина само 2 дена по телевизиската вакцинација против Ковид-19

Наградуваната индиска филмска ѕвезда Вивек почина од срцев удар само два дена откако ја прими експерименталната вакцина против Ковид-19. На трикратниот наградуван актер за најдобар комичар му се слоши по неговата инјекција на 15-ти април и следното утро доживеа срцев удар. 59-годишниот актер беше инокулиран за време на телевизиски трик за промовирање на прифаќањето на вакцината против Ковид-19.

Вивек рече на настанот:

„Вакцината е единственото нешто што може да ви го спаси животот. Сакам да ставам крај на сите гласини. Сакам да им покажам на луѓето дека нема опасност да се вакцинираат. Напротив, тоа ќе не заштити.“

Вивек се вакцинира на 15 април 2021 година

Вивек освои три филмски награди за најдобар комичар на тамилски за неговите изведби во филмовите Run (2002), Saamy (2003) и Perazhagan (2004) и пет државни филмски награди на Тамил Наду за најдобар комичар за филмовите, Unnaruge Naan Irundhal (1999). ), Run (2002), Anniyan (2005) и Sivaji (2007). Неговиот стил на комедија се состоеше од еднократни текстови кои прикажуваа социјална и политичка сатира.

 

Џенифер Гибсон: Актерката од ТВ-шоуто „Suits“ разви парализа на Бел 2 недели по вакцинацијата со АстраЗенека

Џенифер Гибсон, позната по улогата на Пеги во ТВ-шоуто „Suits“, разви Белова парализа две недели по примањето на вакцината на „Астразенека“. Гибсон ја примила вакцината на 24 април. Две недели подоцна, таа забележа дека нејзиното лице изгледа поинаку, па телефонски се консултираше со нејзиниот лекар кој и дијагностицираше Белова парализа, познат негативен ефект за сите вакцини против Ковид-19.

 

Гибсон е актерка позната по улогите во A Dog’s Way Home (2019), Suits (2011) и Maps to the Stars (2014).

Мајкл Мичел: Актерот од „Гладијатор“ и „Храбро срце“ почина 6 дена откако ја прими вакцината на „Фајзер“

Актерот Мајк Мичел, кој продолжи да се појавува во филмови како што се „Храбро срце“ и „Гладијатор“, почина во петокот, на 23-ти јули од срцев удар само шест дена по неговата трета доза на вакцина против Ковид.

Актерот, кој живееше на брод во Турција со својата сопруга, најави дека е горд што учествува во експериментот за „спасување животи“, со добивање на толку споменатата „засилувачка доза“ на вакцината против Ковид-19 на 16 јули.

Во изјавата, агентот на Мичел го потсети како актер, пријател и „чесна личност“.

„Беше многу тешко да се поверува... Ненадејната смрт на еден меѓународен актер, чесна личност, вистински актер, вистински пријател, драг пријателе, длабоко не растажи. Секогаш ми беше чест да бидам ваш менаџер. Ви посакувам трпение на вашата сопруга, драга Дениз Мичел, и на вашите деца. Запознавањето со вас и стекнувањето пријателство е непроценливо. Спиј на светла. ПОЧИВАЈ ВО МИР."

Актерот ги остави сопругата и децата.

 

Боб Оденкирк: Ѕвездата на „Подобро јавете му се на Саул“ претрпе срцев удар 3 месеци откако прими вакцини против Ковид-19

Боб Оденкирк е најпознатиот актер на оваа листа. Светски познатата американска филмска ѕвезда ја прими првата вакцина на 28 март, а втората на 17 април, со разлика од само три недели, што е многу побрзо од вообичаените два месеци. Тој потоа колабирал од срцев удар на сетот на „Подобро јавете му се на Саул“ во Алберкерки, Ново Мексико на 28 јули, само три месеци по неговата втора инокулација.

Филмската ѕвезда јавно се пофали дека ги примилвакцините и ги повика другите да го сторат тоа на 28 март. Тој се покажа како ја добива својата втора доза на 17 април:
Првата вакцина на Боб Оденкирк

Оденкирк е најпознат по неговата улога на неетички адвокат Саул Гудман во криминалната драма серија на АМЦ „Breaking Bad“.  Тој беше номиниран четири пати за извонреден главен актер во драмска серија.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА