Симнете ја нашата Андроид апликација

Силни поплави ги опфатија неколку делови во Турција

Силни поплави ги опфатија неколку делови во Турција

Најмалку 13 лица се повредени во поплавите во турските провинции Бартин, Синоп, Кастамону и Карабук. Видеата од регионот на Црното Море покажуваат уништување на неколку куќи и возила од поплавите.

Според властите, нов плимен бран ги погоди северните провинции на Црното Море во Турција со силни дождови во средата, една постара жена исчезна, а 13 други се повредени.

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА