Симнете ја нашата Андроид апликација

Семејството ја обвини вакцината против „Ковид за смртта на нивната ќерка

Семејството ја обвини вакцината против „Ковид за смртта на нивната ќерка

Екот од жена од Орегон стана вирален откако нејзиното семејство ги обвини несаканите ефекти од вакцината против КОВИД-19 за нејзината смрт, и без влакно на јазикot  ги критикуваа државните и локалните власти за нивните „тешки регулативи за вакцинација“.

„Џесика Берг Вилсон (37) од Сиетл, Вашингтон, почина неочекувано на 7 септември 2021 година од тромботична тромбоцитопенија (ВИТТ) предизвикана од вакцината протигв КОВИД-19 во кругот на нејзиното сакано семејство“.

Џесика беше исклучително здрава и енергична 37-годишна млада мајка без претходни здравствени состојби.

Кога прописите за вакцинација и ги одземаа слободите, таа  почувствува  притисок да попушти и да се вакцинира,  „тоа ја чинеше нејзиниот живот“.

„Таа остро се спротивстави на вакцинацијата бидејќи знаеше дека е во добра здравствена состојба и во млада возраст и дека не постои ризик од сериозни болести. За неа, познатите и непознатите ризици од недокажаната вакцина претставуваа поголема закана.

Вилсон зад себе остава сопруг и две мали ќерки, на возраст од 5 и 3 години.

 

Извор

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА