Секој граѓанин во Ел Салвадор добива Анти-КОВИД-19-комплет

Секој граѓанин во Ел Салвадор (Централна Америка) добива „Анти-КОВИД-19-комплет“ со следните производи од владата бесплатно

Комплетот вклучува:

- Парацетамол и аспирин (антиинфламаторно)
- Лоратадин (антихистамин)
- Ивермектин (против наезда на паразити)
- Азитромицин (антибиотик)
- Витамин Ц (500 мг)
- Витамин Д (2000 IU)
- Цинк (50 мг)
- Електролити (минерали)

Гватемала и Боливија сега исто така ја спроведуваат оваа програма. Ова е чекор во вистинската насока - вака изгледа кога делови од владата се вистински заинтересирани да најдат решение и да го заштитат населението.

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!