САД - Основна ученичка пофалена за отпор! Била исклучувана од училиште 38 пати поради не носење заштитна маска!

САД - Основна ученичка пофалена за отпор! Била исклучувана од училиште 38 пати поради не носење заштитна маска!

Гувернерот на Флорида, Рон Де Сантис, му оддаде почит на храброто 8-годишно девојче кое беше суспендирано од училиште неверојатни 38 пати бидејќи одби да носи маска.

Гувернерот на Флорида Де Сантис ја повика второодделенката на подиумот, потоа ѝ честиташе за нејзиниот отпор и аплаудираше.

 

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

ОД ИСТА КАТЕГОРИЈА

ПОСТ НА ГОДИНАТА