Раинер Фуелмих - Само во Америка имаше околу 500.000 смртни случаи по вакцинацијата против Ковид

Она што се случува сега не може засекогаш да се чува во тајност, рече германскиот адвокат Раинер Фуелмих во интервју со Мајк Адамс

Како пример, тој ги наведе несаканите ефекти од вакцините против корона и рече дека бројките на смртни случаи предизвикани од вакцините се лажни. „Дури и тоа е лага.“ Се зборува за околу половина милион смртни случаи по вакцинацијата само во Соединетите држави, рече Фуелмих, додавајќи дека тоа е потврдено од адвокатот Том Ренц од Охајо.

Фуелмих, исто така, рече дека бројките се во ист редослед на големина во сите други земји, но дека „тие се обидуваат да го прикријат ова.

Адамс рече дека бројот што го дал е точен. „Некои велат милион, други велат само 100.000, но мислам дека сте во право кога велите дека е половина милион“.

Тој, исто така, истакна дека има многу медиумски наводи дека смртните случаи од вакцини не се поврзани со вакцината. Речиси секој смртен случај во 2020 година беше регистриран под насловот Корона, но ниту една смрт во 2021 година нема да биде поврзана со вакцините. "

Од 18:10 мин.

Сподели ако ти се допаѓа
 •  
 • 425
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  425
  Споделби

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!