Путин со јасен став за провокациите

Оригинален наслов: Путин: „Авторите на провокации што ги загрозуваат руските безбедносни интереси ќе жалат бидејќи не се покајале долго време“ 

 

Рускиот претседател рече дека Москва ќе „повлече црвена линија“ во односите со другите земји од случај до случај.

Рускиот претседател Владимир Путин во средата рече дека извршителите на провокации што ги загрозуваат безбедносните интереси на Русија „ќе жалат бидејќи не се покајале долго време“.

Тој рече дека во секој конкретен случај Москва самата „ќе повлече црвена линија“ во односите со другите земји.

Во меѓувреме, претседателот истакна дека Русија ги гради своите односи со „огромното мнозинство“ на држави, вклучувајќи ги и европските земји, врз основа на меѓусебно почитување.

Извор: Русија Денес

Сподели ако ти се допаѓа

ПОСТ НА ГОДИНАТА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГЕНДА 2030

СЛУЧАЈНИ ОБЈАВИ

Канал на Телеграм

Следете не на Телеграм и добивајте ги актуелните објави на нашиот канал! Кликнете овде!

Андроид апликација

Симнете ја нашата Андроид апликација, не и се потребни додатни овластувања за да работи!
При инсталацијата штиклирајте „Непознати извори“ - Unknown sources.
За симнување кликнете некаде на текстот!

122-e1607381836877(1)

Стапи во контакт со нас

Don`t copy text!