Симнете ја нашата Андроид апликација

Протестите во Франција не стивнуваат!

Протестите во Франција не стивнуваат!

Во Франција, стотици илјади луѓе повторно демонстрираа против мерките

Националната мобилизација против здравствениот фашистички пасош достигнува нова пресвртница

Од следната недела, само луѓето кои можат да докажат дека се вакцинирани или се тестирани негативно, ќе им биде дозволено да работат во угостителството.

Имаше и протести против задолжителната вакцинација против корона за здравствените работници.

Со недели имаше демонстрации против мерките секој викенд. Меѓу другите, безброј луѓе излегоа на улиците во Бордо, Париз, Ница и Монпелје.

Според извештаите на медиумите базирани на полициски извори, имало повеќе од 230.000 демонстранти, од кои нешто помалку од 18.000 во Париз. Во реалноста, веројатно имаше многу повеќе.

 

Видео снимки од француската престолнина:

https://twitter.com/disclosetv/status/1423991418138370048?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1423991418138370048%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Funcutnews.ch%2Fdie-proteste-in-frankreich-lassen-nicht-nach-nationale-mobilmachung-gegen-den-gesundheitspass-erreicht-neuen-meilenstein%2F

Сподели ако ти се допаѓа
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on digg
Share on email
Share on print

АКТУЕЛНО

НАЈЧИТАНО

ПОСТ НА ГОДИНАТА